Tagi

Daj znac innymZobacz ofertę edkacyjną, najlepszą na rynku - pisanie prac magisterskich tylko w tanieprace.pl. Sprawdź najniższe ceny na rynku prac magisterskich
artykuly.17-grudnia.pl
www.sgmk.com.plzzzz

Dojazd

Berek, czyli upiór w moherze w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Teatr Berek, czyli upiór w moherze w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Łódź (Teatr Muzyczny w Łodzi)

Typowy polski blok, typowe niewielkie mieszkania. W jednym z nich mieszka Anna – typowy moherowy beret. W drugim Paweł – typowy gej. Ona jest już na emeryturze. Jej życie koncentruje się wokół telewizji, traktowanej nieco powierzchownie religii oraz córki Małgosi, która wyprowadziła się z domu i praktycznie zerwała kontakty z matką. On rozpaczliwie szuka miłości. Akceptuje swoją orientację seksualną, nie potrafi jednak odnaleźć swojej drugiej połowy i nawiązać żadnej trwałej relacji emocjonalnej.
Jego gorączkowe poszukiwania tego „jednego jedynego” sprowadzają się do serii przygodnych kontaktów seksualnych. Oboje są samotni i nieszczęśliwi. I oboje się nienawidzą. Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie polskiej rzeczywistości, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie nawzajem życie ze wszystkich sił, prześcigając się w wymyślaniu coraz bardziej dokuczliwych złośliwości. Nakręcająca się spirala nienawiści musi doprowadzić wreszcie do nieoczekiwanego zwrotu akcji.
Obsada:
Anna - Ewa Kasprzyk
Emerytowana bufetowa, która mieszka obok Pawła. Całe zawodowe życie spędziła w jednej firmie – a właściwie je przeegzystowała. Świat Anny jest ograniczony do córki Małgosi, ścian mieszkania, sklepu spożywczego i drogi do kościoła. Jedyny kontakt z zewnętrzną rzeczywistością ma dzięki telewizji.
Anna nienawidzi Pawła. Nienawidzi wszystkiego, co nie pasuje do jej malutkiego światka, do ciasnej skali zasad i norm. Homoseksualistów – o których nic tak naprawdę nie wie, poza tym, na czym polegają ich seksualne praktyki – obwinia za całe zło świata, na równi z nazistami, lewicowcami i Żydami. W pustym, jałowym i monotonnym życiu Anny Paweł staje się jedną z dwóch najważniejszych spraw - obserwuje go, podgląda, wymyśla coraz nowe sposoby prześladowań. Pielęgnuje w sobie nienawiść do niego, karmi ją i hoduje. Ale owoc, który wyda ta uprawa niekoniecznie będzie jej w smak...
Paweł - Paweł Małaszyński
Urodził się w Warszawie, tu mieszka i pracuje. Skończył właśnie 30 lat i jest copywrighterem w niedużej agencji reklamowej. Jego największą pasją jest science fiction - uwielbia trylogię X-Men, książki Bohdana Peteckiego i seriale sf: Sliders, Rodzina Robinsonów, Twilight Zone i Outer Limits.
Paweł ma jeszcze jedną pasję – mężczyzn. Choć prowadzi dosyć swobodny tryb życia, tak naprawdę szuka swojego jednego jedynego. Kłopot w tym, że szuka zbyt energicznie, a przez to pakuje się w kłopoty.
Małgorzata - Ilona Chojnowska/ Katarzyna Glinka
Druga najważnejsza osoba w życiu Anny, jej córka. Małgosia jest wszystkim, co w życiu Anny najważniejsze – celem, sensem i centrum istnienia. Przytłoczona zachłanną, zaborczą miłością matki dziewczyna oddala się od niej nieuchronnie, odcina i zaczyna znikać – w przenośni i dosłownie.


Termin: 17.02.2013
Miejsce: Teatr Muzyczny w Łodzi, Północna 47/51, 91-425 Łódź, Łódź,
Kategoria: Teatr


Ceny biletów:
    - natańsze 85,00 zł,
    - najdroższe 85,00 zł


Wszystkie terminy i ceny biletów:
KUP BILET - data: 17.02.2013, godz.: 14:30
KUP BILET - data: 17.02.2013, godz.: 17:30
Opinie i oceny koncertu/imprezy Berek, czyli upiór w moherze w Teatrze Muzycznym w Łodzi, Łódź (Teatr Muzyczny w Łodzi): 10 na 10 (Liczba ocen: 91):
Rewelacyjna i godna polecenia impreza.