Tagi

Daj znac innymWyposażenie wnętrz alessi
Zobacz Drakensang Online download, poradnik, klasy - wszystko o grze Drakensang Online.
okna pcv łódźzzzz

Dojazd

9. WARSZAWSKI FESTIWAL SKRZYŻOWANIE KULTUR – KARNET

Koncert 9. WARSZAWSKI FESTIWAL SKRZYŻOWANIE KULTUR - KARNET, Warszawa

- Po raz dziewiąty zaprezentujemy warszawiakom bogactwo międzykulturowości – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady, organizator festiwalu. - W tym roku poprzez śpiew, taniec i rytm będziemy poznawać wyjątkowe tradycje wyspiarzy. Od położonych w Ameryce Środkowej: Belize, Hondurasu, Trynidadu i Tobago, przez znajdującą się na Oceanie Indyjskim Reunion, aż po Nową Zelandię. Od północnej Kanady i Irlandii, po słoneczną Sardynię, Sycylię i tunezyjską Dżerbę. Ten rozmach geograficzny jest niezwykłym wyzwaniem organizacyjnym – zaprosiliśmy kilkudziesięciu artystów z pięciu kontynentów. We wrześniu nasz namiot festiwalowy stanie się wielokulturową wyspą. Koncerty, a także trwające tydzień warsztaty z mistrzami muzyki świata pozwolą poznać gatunki muzyczne i taneczne powstałe na wyspach, posłuchać pieśni potomków czarnoskórych niewolników, zatańczyć amerykańskie calypso, zgłębić tradycje ludu Garifuna zamieszkującego wyspy karaibskie, a także usłyszeć jak maloya – charakterystyczna muzyka Reunion – łączy się z brzmieniami francuskimi i funky. Czym różnią się śpiewy Inuitów i Sardyńczyków, dlaczego w Trynidadzie tańczy się do afrykańskich rytmów i jak brzmi oceaniczny blues – wszystko stanie się jasne we wrześniu w Warszawie.

Pełny program 9. Warszawskiego Festiwalu Skrzyżowanie kultur zostanie ogłoszony w lipcu. Warszawski Festiwal Skrzyżowanie Kultur, poświęcony prezentacji wielokulturowości i różnorodności świata, odbywa się od 2005 r. W wydarzeniu wzięło dotąd 170 artystów z 54 krajów. Co roku festiwal przyciąga kilkanaście tysięcy osób, a każdy z koncertów w namiocie festiwalowym budowanym przy PKiN gromadzi ponad tysiąc widzów. Wśród gwiazd znaleźli się dotąd m.in.: Femi Kuti, Alim Qasimov, Youssou N’Dour, Lady Smith Black Mambazo, Ayarkhaan, Salif Keita, Jivan Gasparyan, Trilok Gurtu, Sara Tavares, Jasmin Levy. Festiwal jest wydarzeniem o randze międzynarodowej, rekomendowanym przez prestiżowy magazyn „Songlines” jako jedno z 25 najciekawszych wydarzeń muzyki świata. Program tworzy Rada Programowa w składzie: Maria Pomianowska – Dyrektor Artystyczna, Maciej Szajkowski, Marta Dobosz. Organizatorem wydarzenia jest Stołeczna Estrada. Festiwal powstaje dzięki finansowemu wsparciu Urzędu m. st. Warszawy.Termin: 26.09.2013
Miejsce: Namiot festiwalowy przed PKiN, pl.Defilad 1, / Warszawa, Warszawa,
Kategoria: Koncert


Ceny biletów:
    - natańsze 90,00 zł,
    - najdroższe 90,00 zł


Wszystkie terminy i ceny biletów:
KUP BILET - data: 26.09.2013, godz.: 17:00
Opinie i oceny koncertu/imprezy 9. WARSZAWSKI FESTIWAL SKRZYŻOWANIE KULTUR - KARNET, Warszawa: 10 na 10 (Liczba ocen: 234):
Rewelacyjna i godna polecenia impreza.